Sevgili Öğrenciler,

 

Dünyayı etkisi altına alan covid-19 virüsünden dolayı MEB’in almış olduğu karar üzerinde tüm Eğitim kurumları iki hafta eğitime ara vermiştir.  Samsun’da eğitim veren bir özel öğretim kursu olarak bizlerde 16-30 Mart tarihleri arası eğitime ara vermiş bulunmaktayız. Bu süreçte korona virüsüne karşın özel öğretim kurumumuz  beş gün boyunca hem çalışanlar hem uzman şirketler tarafından dezenfekte edildi edilmeye de devam edecektir. 

Unutmayın ki bu bir tatil değildir. Zaruri koşullar nedeniyle oluşturulmuş bir aradır. Bu yüzden öğrencilerimizin özellikle bu süreyi evlerinde geçirmelerini tavsiye etmekteyiz

Bu süreç sınava hazırlanan öğrencilerde stres ve kaygıyı artırsa da Samsun’un en iyi özel eğitim kursu Selman Bucaklı olarak bu süreçte neler yapabileceğiniz hakkında sizleri bilgilendirmek istedik.

 

Bu ara tatilde evde yapabileceğiniz sizin için yararlı öneriler ve aktiviteler;

  1. Erken kalkmaya özen gösterin kendinizi ‘tatil’ düşüncesine kaptırmayın
  2. Lütfen uyku ve beslenme düzeninize bu dönemde ekstra dikkat edin.
  3. Süreç ne olursa olsun sene sonunda sınavın olduğu şuan değişmeyen bir durum
  4. Çevrenizde kaygılı bir dil kullanan yetişkinler olacaktır lütfen onları dinlemeyin. Bu tatili bir fırsata çevirin haftalık olarak program yapıp, gün gün uymaya çalışın.
  5. Eksik konuların analizini yapmaya başlayın!
  6. Test kitaplarınızdan eksik yerleri tamamlayın. Sizlerin de bildiği üzere soru çözmek sınav için en temel yap taşı.
  7. Zaman tutarak test çözme alışkanlığınızı pekiştirin. Zaman algısı sınav için temel başarı kaynaklarımızdan biridir
  8. Hem TYT-AYT hem de LGS öğrencilerinin bu süreçte kendilerine deneme uygulamaları pratikliğini kaybetmemeleri adına sağlıklı olacaktır.
  9. İki hafta boyunca sadece akademik olarak ilerlemek tabi ki sizi sıkacaktır bundan dolayı haftanın belli gününü kendinize ayıracağınız bir zaman dilimi olmasına özen gösterin. Ancak bu aktiviteler sağlığınız açısından evde yapılabilecekler şeyler olması daha iyi olacaktır. Örneğin kitap okumak, belgesel izlemek, tek perdelik internetteki tiyatrolar, aileniz ile vakit geçirmek vb.
  10. Çok zor durumda kalmadıkça dışarı çıkamamaya özen gösterin

Değerli öğrencilerimiz süreç şuan için iki hafta olarak belirlenmiştir ancak ilerleyen zamanlarda ne olacağını şu anlık bilmiyoruz. Var olan 2020 TYT-AYT ve LGS gibi temel sınavlarımız, şuan için bir değişiklik ya da ertelenme durumu söz konusu değil. Bu yönde bir açıklama yapıldığında sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

Şunu biliyoruz ki zaman bu iki hafta için durmadı ve işlemeye devam ediyor. Bunun için çalışmalarınızı hızlandırmanızı temenni ederiz. Sağlıklı, mutlu ve verimli haftalar geçirmeniz dileğimiz ile,

Samsun Selman Bucaklı Özel Öğretim Kursu